top of page

DOS ve DDOS Testleri

DOS veya DDOS testleri kurum ağına yönelik bir servis engelleme saldırısı sonucunda, sistemlerin ne kadar süre ayakta kalabilecekleri tespit edilmeyi amaçlamaktadır. Bu test türüyle, gerçekleştirilebilecek olan bir servis engelleme saldırısında kurum sistemlerinin reaksiyonu ve servislerin yanıt verme süreleri ölçümlenerek IT cihazlarının konfigürasyon hatalarından, hat genişliğine kadar birçok noktada ölçümlemeler yapılır.

 

Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilecek olan servis dışı bırakma saldırıları hem uygulama katmanında (L7) hem de network katmanında (L4) gerçekleştirilmektedir.

 

Sızma testleri birçok kurumun mevcut risklerini görerek, risklerin azaltılması için kullanılan testlerden biridir. Sızma testleri ile kurum ağ alt yapısında yer alan varlıklara yönelik sızma girişimleri uygulanarak, güvenlik açıklıkları tespit edilmektedir.

 

Ancak birçok durumda sızma işlemini başarıyla gerçekleştiremeyen saldırganların kurum ağına zarar vermek için DOS veya DDOS (Dağıtık Servis Engelleme Saldırısı) saldırıları yapabildikleri görülmüştür.

 

Servis Dışı Bırakma DOS ve DDOS Testleri Hakkında

DOS veya DDOS saldırıları bilgi güvenliğinin “erişilebilirlik” bileşenini hedef alır. Bu noktada saldırı yapılan sistemlere erişim kesintileri oluştuğu ve erişilebilirlik bileşeni ortadan kalktığı için bilgi güvenliği zarar görmektedir.

 

Büyük ya da küçük hedef gözetmeksizin gerçekleştirilen DDOS saldrıları sistem altyapılarına yönelik saldırılardır ve büyük bir oranda siber saldırganlar başarıya ulaşmaktadır.

 

DOS ve DDOS Testleri Hizmeti

Ekon Bilişim  olarak gerçekleştirdiğimiz DDOS testlerinde dünya üzerinde özel datacenterlarda konumlandırılmış ve kendimize ait olan olan spoof destekli sunucular kullanılmaktadır. Farklı kıtalar ve farklı band genişlikleri ile konumlandırdığımız bu sunucular 1Gbit ile 100Gbit arasında trafik üretebilme kabiliyetine sahiptir. TCP SYN, ACK, FIN ve UDP, DNS Query Flood gibi benzeri metotların yanı sıra GET/POST başta olmak üzere, uygulamaya özel hazırladığımız saldırı ve trafik senaryoları da bulunmaktadır.

SIZMA TESTİ

EKS SIZMA TESTİ

DOS ve DDOS TESTLERİ

ZAFİYET TARAMA

IOT SIZMA TESTİ

SOSYAL MÜHENDİSLİK
TESTLERİ

MOBİL UYGULAMA
TESTLERİ

WEB UYGULAMA
TESTLERİ

KAYNAK KOD ANALİZİ

GÜVEN DAMGASI SIZMA TESTİ

bottom of page