top of page

Olayları Anında İncele, Riskleri Önle

C-Prot Fraud Prevention, kurumların finansal dolandırıcılık ve kimlik avı gibi sahtekarlık girişimlerini mobil ve web kanalları üzerinden tespit etmesine ve önlemesine yardımcı olan kapsamlı bir çözümdür. İhtiyaçlara bağlı olarak bulut veya Kurum lokasyonu gibi çeşitli entegrasyon yöntemleri de sunulmaktadır.


Olayları Anında İncele, Riskleri Önle C-Prot Fraud Prevention, güçlü algoritmaları ve yapay zeka teknolojileri ile dolandırıcılık faaliyetlerinin gerçek zamanlı olarak tespit edilmesini sağlayarak, zamanında müdahale edilmesini ve olası zararların önlenmesini sağlar. Gelişmiş yetenekleri, dolandırıcılık olaylarına hızlı yanıt verilmesini, risklerin en aza indirilmesini ve işletmeleri finansal kayıplardan korumayı sağlar. Uzak Bağlantı Tespiti Cihazı uzak masaüstü uygulamaları mı kullanıyor yoksa kullanıcının kendisi mi kullanıyor tespit edilir. Fast Travel Tespiti Yönetim panelinde belirtilen süre içinde konum değişikliği yapılıp yapılmadığını tespit eder. Tor Browser Tespiti Kullanıcının Tor Browser kullanıp kullanmadığının tespiti yapılır. SMS Dolandırıcığı Tespiti SMS tabanlı kimlik avı saldırılarını belirlemek ve önlemek için SMiShing algılama yetenekleri içerir. Sim Kart Değişikliği Tespiti Kullanıcının cihazında sim kartı bulunuyor mu, sim kart değişikliği yapılmış mı tespit eder. Cihazda Çoklu Hesap Tespiti Kullanıcının cihazına giriş yapan kayıtlı bir telefonun tespitini yaparken, misafir modunu kullanan kişileri de tespit eder.

Root/Jailbreak Tespiti C-Prot Fraud Prevention, kullanıcının cihazında yapılan işletim sistemi modifikasyonlarını algılayarak, dolandırıcılara karşı ek bir savunma katmanı sağlar. Root/jailbreak yapılmış cihazlar, güvenlik açıklarına yol açabilir ve dolandırıcılık saldırılarına karşı savunmasız hale gelebilir. Bu özellik, dolandırıcılık riskini azaltırken, kullanıcıların ve finansal kuruluşların güvenliğini artırır.


Sektöre Özel Dolandırıcılık Koruması

Dolandırıcılık Çağrıları C-Prot Fraud Prevention, sahte arama veya dolandırıcılık amaçlı aramaları tespit eder ve engeller.

Kimlik Avı Koruması C-Prot Fraud Prevention, kullanıcıları sahte web sitelerine yönlendiren kimlik avı saldırılarını tespit eder ve kullanıcıları korur.

Kullanıcı Yönetimi C-Prot Fraud Prevention, farklı kullanıcı rolleri ve izinleri sağlar. Bu, işletmelerin kullanıcılarının yetkilendirme düzeylerini yönetmelerine olanak tanır ve sistemdeki erişimi kontrol eder.

Tehdit İndikatörleri C-Prot Fraud Prevention, gerçek zamanlı olarak siber tehdit istihbaratı sağlar. Bu sayede işletmeler, sahtekarlık girişimlerini önlemek için hızlı bir şekilde tepki verebilirler. Tehdit indikatörleri, kötü niyetli faaliyetleri tespit etmek için sürekli olarak güncellenir.

Davranış Analizi C-Prot Fraud Prevention, kullanıcı davranışını analiz eder ve anormal veya potansiyel olarak sahtekarlık içeren aktiviteleri belirlemek için davranış analizi kullanır. Bu, hesapların veya işlemlerin güvenlik riski taşıdığı durumları tespit etmeye yardımcı olur.


Dolandırıcılıkla Mücadele ve Güvenlik Amaçlı C-Prot Fraud Prevention (CFP), finansal dolandırıcılık eylemlerini tespit etmek için gelişmiş analitik yetenekler sunar. CFP, kullanıcıların cihazlarından elde ettiği fingerprint verisini kullanarak, dolandırıcılık girişimlerini tespit edebilir ve önleyebilir. Örneğin, bilinmeyen bir cihazdan gelen e-postalar veya kimlik avı girişimlerinde kullanılan sahte web siteleri, CFP sayesinde tespit edilebilir ve kullanıcılar uyarılabilir. Böylece, kullanıcılarınızın güvenliğini artırmak için CFP'yi kullanarak, istenmeyen e-posta ve kimlik avı dolandırıcılıkları gibi tehditlere karşı ek bir güvenlik katmanı ekleyebilirsiniz.

VPN/Proxy Tespiti Kullanıcının VPN ile bağlandığının tespiti yapılır. Ülke, Şehir ve Zaman Dilimi Değişikliği Tespiti Kullanıcılar bir önceki girişlerinde belirtilen ülke, şehir ve zaman diliminden farklı bir konumda görünmesinin tespitini yapar. User Agent Spoofing Tespiti Kullanıcının kullandığı tarayıcının bilgileri değişebilir. Tarayıcının bilgileri orijinal bilgiler mi yoksa sahte bilgiler mi tespit edilir. Bot Tespiti Tarayıcıyı Selenium gibi bir botun mu yoksa gerçek bir insanın mı kullandığının tespitini yapar. Cihaz ID Spoofing Tespiti Rootlu cihazlarda uygulama bilgileri değişebilir. Bu bilgiler değişmiş mi yoksa orijinal mi tespiti yapılır. Device Fingerprinting Cihazlar için benzersiz bir kimlik üretir.


Mouse Hareketleri ve Klavye Vuruşları

C-Prot Fraud Prevention, kullanıcıların mouse hareketlerini ve klavye vuruşlarını tespit edebilme özelliğine sahiptir. Kullanıcıların cihazlarında yaptıkları mouse hareketlerini ve klavye vuruşlarını analiz ederek, gerçek bir insanın doğal mouse hareketlerini ve klavye vuruşlarını taklit edemeyen botların veya otomatik süreçlerin potansiyel olarak kötü niyetli faaliyetlerini tespit edebilir. Bu özelliği sayesinde bot saldırılarına, kimlik avı saldırılarına veya diğer kötü niyetli faaliyetlere karşı kullanıcıları uyarabilir ve güvende tutabilir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Güvende Kalın !

DDoS saldırısı nedir? Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı, genellikle bir Truva Atı ile enfekte olan birden fazla güvenliği ihlal edilmiş sistemin, bir DoS saldırısıyla sonuçlanan tek bir sistemi

Yeni nesil NAC çözüm

Yeni nesil, radius ve Agent entegresi olmadan çalışabilen, tamamen yerli ve milli kaynaklar ile geliştirilmiş, kurumsal ağınızda erişim kontrolünü elinizde tutmanıza ve kurumsal ağınızda güvenliğinizi

Cyber Security Kiosk ile tanışın!

C-Prot Cyber Security Kiosk; cihazları kötü amaçlı yazılım, güvenlik açıkları ve hassas veriler açısından denetleyen bir dijital güvenlik görevlisi olarak tasarlanmıştır. Güvenli İş Akışı Yüksek Riskl

Comments


bottom of page