top of page

Uygulama Güvenliği

C-Prot Embedded AppDefense; uygulama geliştiricilerinin, güvenlik sağlayıcılarının veya mobil hizmet sunan şirketlerin mobil uygulama ve çözümlerine kolayca entegre edilmesine olanak sağlayan SDK çözümüdür.

Manuel Threat Hunting

Anti-Injection

SSL Pinning


Anti-Malware Cihazınızda bulunan zararlı yazılımların tespiti yapılır. Anti-Keylogger Yaptığınız her tuş vuruşunu kaydeden ve sizi sürekli olarak izleyen keylogger yazılımlarının tespiti yapılır. Merkezi Yönetim Konsolu Bulut tabanlı veya On-prem olarak kullanılabilen C-Prot Remote Administrator ile tüm uç noktalarınızı her yerden yönetin. Anti-Debugging Uygulamanın debug modunda çalıştığının tespitini yapar. Device Fingerprinting Cihazlarınız için benzersiz bir kimlik üretir. Root/Jailbreak Tespiti Uygulamanın Root/Jailbreak yapılmış bir cihazda çalışıp çalışmadığının tespiti yapılır.

Şüpheli Çağrı Tespiti Şüpheli Çağrı Tespiti, bir uygulama kullanılırken şüpheli bir çağrı alındığında kullanıcıyı uyarabilen bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, uygulamayı kullandığınız sırada şüpheli bir çağrı alırsanız hızlı bir uyarı alabilir ve potansiyel bir güvenlik tehdidini fark edebilirsiniz. Şüpheli çağrılar, bilinmeyen veya şüpheli numaralardan, spam çağrılarından veya dolandırıcılık girişimlerinden gelebilir. Şüpheli Çağrı Tespiti, kullanıcıların güvende kalmasını sağlamak için etkili bir güvenlik önlemidir ve kullanıcılara hızlı tepki verme imkanı sunar.

Uygulamalarınız İçin Gelişmiş Koruma Anti-Screenreader Uygulamayı kullanırken ekran okuyucunun açık olduğunun tespitini yapar. Emülatör Tespiti Uygulamanın gerçek bir cihazda çalışıp çalışmadığının tespiti yapılır. Screenshot Kontrolü Uygulamayı kullanırken ekran görüntüsü alındığının tespitini yapar. Anti-Injection Çalışmakta olan SDK kodunun çalışma anında değiştirilmediğinin ve araya zararlı kod eklenmediğine ilişkin kontrolü yapılır. SSL-Pinning Sunucu ile haberleşmede sertifikanın güvenli olup olmadığı tespitini yapar. Cihaz Listesi Cihazlarınızın listesini, kullandığı işletim sistemini, haberleşirken kullandığı iP bilgisini, marka ve modelini görüntüleyebilirsiniz.

Overlay Tespiti C-Prot Embedded AppDefense, Overlay tespiti özelliği sayesinde kullanıcıların bir uygulama kullanırken ekranlarında bir overlay (üzerine bindirilmiş pencere) olup olmadığını tespit eder. Overlay saldırıları, kullanıcıların kişisel ve finansal verilerini ele geçirmek için kullanılır. C-Prot Embedded AppDefense, bu tür saldırıları tespit ederek güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Güvende Kalın !

DDoS saldırısı nedir? Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısı, genellikle bir Truva Atı ile enfekte olan birden fazla güvenliği ihlal edilmiş sistemin, bir DoS saldırısıyla sonuçlanan tek bir sistemi

Yeni nesil NAC çözüm

Yeni nesil, radius ve Agent entegresi olmadan çalışabilen, tamamen yerli ve milli kaynaklar ile geliştirilmiş, kurumsal ağınızda erişim kontrolünü elinizde tutmanıza ve kurumsal ağınızda güvenliğinizi

Cyber Security Kiosk ile tanışın!

C-Prot Cyber Security Kiosk; cihazları kötü amaçlı yazılım, güvenlik açıkları ve hassas veriler açısından denetleyen bir dijital güvenlik görevlisi olarak tasarlanmıştır. Güvenli İş Akışı Yüksek Riskl

Opmerkingen


bottom of page