top of page

Video Konferans ve Online Eğitim

Video Konferans,  iki ya da daha fazla katılımcının kendi arasında farklı konumlardan eş zamanlı olarak görüntü ve ses ile veri alışverişi yaptığı sisteme verilen addır. Toplantı ve Online Eğitim ihtiyaçlarınızı tek bir panelden karşılayıp, yönetmenizi sağlayan, yüksek güvenlik teknolojisine sahip bir platformdur.

2020 yılında ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle pek çok kişi evden çalışma sistemine geçti. İş dünyasında görüşmelerin ve toplantıların devam edebilmesi için de video konferans programları kullanılmaya başlandı.

 

Virüs tehdidi nedeniyle uzaktan çalışma ve okulların tatil edilmesinden dolayı uzaktan eğitim için video konferans sistemi kullanımı giderek artıyor. Uzaktan çalışma ile ofis masraflarının da azalması firmaların yükünü hafifletiyor. Ayrıca video konferans uygulamaları ile her an her yerden bağlantı kurulabildiğinden iş devamlılığı da sağlanmış oluyor.

 

Hali hazırda kullanılan video konferans sistemi, özellikle virüs salgınıyla birlikte bir mecburiyet haline gelmiş durumda. Pek çok şirket, çalışanlarına evden çalışma için gerekli altyapıyı sağlamak adına video konferans sistemleri kullanımına geçiş yapıyor. Son zamanlarda video konferans ve uzaktan bağlantı araçlarına olan talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

bottom of page