top of page

Hakkımızda 

Özgür ve Özgün Çözümlerle Liderliğe Odaklanıyoruz.

    Ekon Bilişim, Bilişim alanında millileşme hedeflerini ilke edinerek 2014 yılında yerli sermaye ile kurulmuş ; Gerek kamu gerekse özel sektörde tecrübelerimizi birleştirdiğimiz, toplumsal bilinçlenme ile birlikte gelen teknolojik kalkınmayı amaç edinmiş olarak günümüz teknoloji 

konjonktürünün ışığında, ağırlıklı yerli ürünlere destek veren bilişim danışmanlık şirketidir.

   Her geçen gün bir çığ gibi büyümeye devam eden bilişim sektörü, dünyada ekonomiye yön veren bir konuma gelmiştir. Dünyada gelişen bu teknolojinin ulaşacağı nokta göz önüne alınarak ülkemizin de bu ilerlemeyi yakalamasında bir nebze bile olsa katkı sağlamayı vatanseverlik görevi olarak kabul ediyoruz. Küreselleşen dünyaya entegre olma yolunda istekli olan ve son yıllarda bu konuda ciddi adımlar atan ülkemiz, uluslararası rekabete ayak uydurmak için öncelikli alanlarda maliyeti düşürmek ve çok çalışmak zorundadır.

   Ülke olarak artık birlik ve beraberlik içinde çalışmayı , paylaşımcı olmayı, dışarıya bağımlılığı azaltmayı, milli ve yerli kaynaklara destek olmayı öğrenmeliyiz.
 

   Millileşme hedefleri doğrultusunda bilişim sektöründe de milli ve özgür yazılımlara yönelmeliyiz. Lisans bedelleri oldukça yüksek olan yazılımlar yerine şeffaf, paylaşılabilir. değiştirilebilir özgür ve milli yazılımların başta güvenlik olmak üzere tüm kamu kurumlarında uygulanması bir gereklilik olarak günümüzde ortaya çıkmaktadır.

  Doğruluk dürüstlük ve etik davranışın karşılıksız kalmayacağına inanıyoruz.

                            Yerli ve milli üretim ülkemin kaderidir.

Saygılarımla

bottom of page