top of page

Sistem ve Network Hizmeti

Ekon A.Ş. olarak Sistem danışmanlığı tarafında temel hedefimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bilişim standartlarına uygun çözümler üretmek, bilişim alt yapısına uygun olarak tasarlamak ve uygulamasını sağlamaktır.

EKON A.Ş. deneyimli kadrosu ile bilişim projelerinin ihtiyaçlarını karşılar, maliyet etkin, güncel teknolojileri temel alan, sorunsuz kabulü yapılabilir ve sorunsuz işletilebilir şekilde şekillendirilmesini, yönetilebilmesini ve devreye alınmasını sağlar. Hem fizibilite çalışmalarında hem iş geliştirme alanında hem proje yönetiminde hem de denetleme noktasından ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri sizlere sunmaya hazırdır.

 

Ayrıca müşterilerin iş plan ve problemleri ile en iyi şekilde örtüşecek BT çözümünün üretilmesine, müşteri mevcut BT yapıları, sistemleri, süreçleri ile hedeflenen yapılar, sistemler, süreçler arasındaki farklılıkların, entegrasyon ihtiyaçlarının ortaya konması ve iyileştirme önerilerinin sunulmasına ve/veya müşteri BT sistemlerinin, süreçlerinin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunun denetlenmesine yönelik olarak hizmetler vermekteyiz.

 

Müşterilerimizle birlikte değişim için gereken uygun yol haritasını tanımlıyor, en iyi uygulama değerlendirmeleri ile BT operasyonlarını optimize ediyoruz.

 

Danışmanlarımız iş gereksinimlerine uygun bir kaynak kullanım stratejisi belirlenmesi, iş modeli oluşturulması ve bunun yönetilmesi konularında müşteri ile yakın işbirliği içerisinde çalışırlar.

 

Kurumların entegrasyonlarını sağlamak amacı ile planlama maliyetleri, modelleme ve tasarımları

Olağanüstü durum merkezi yapılandırma danışmanlık ve projelendirme

Altyapı danışmanlık ve projeleri (uygulama, donanım, network, güvenlik, işletme, datacenter)

İhtiyaca yönelik tasarımları müşteriye özel geliştirmek

Farklı ürün ve teknolojilerin bir arada kullanılması ile gerçekleştirilen danışmanlık hizmetleri

Bilişim teknolojileri bütçenizin yönetimi

Kurumunuz için orta ve uzun vadeli BT stratejileri geliştirilmesi

bottom of page